Karwia to nadmorska wioska położona w niewielkiej odległości od Władysławowa. Ze względu na kultywowane tradycje kaszubskie, bliskość do najciekawszych miejsc Pomorza oraz bezpośredni dostęp do morza, Karwia jest chętnie wybieraną letnią bazą wypadową czy miejscem docelowym.
Karwia istniała już prawdopodobnie w XIII wieku. Wówczas była to kaszubska osada rybacka, nazywana po niemiecku Karwen. Z czasem z wolna rozwijała się coraz bardziej, a pobliskie błota osuszono i zamieniono w pola uprawne. Największy rozwój Karwi zaobserwowano, gdy trafiła po wojnie w ręce Polaków. Wówczas to stała się typową, nadmorską miejscowością letniskową, do której chętnie przyjeżdżali letnicy. I tak trwa do dziś.
Okolica Karwi jest wyjątkowo atrakcyjna. Pobliska Jastrzębia Góra urzeka zachowanymi zabytkami w stylu kaszubskim czy Lisim Jarem. W Rozewiu czeka nas latarnia morska ze światłem o największym zasięgu ze wszystkich latarni w Polsce oraz Muzeum Latarnictwa. We Władysławowie, z kolei, znajduje się sporo atrakcji dla dzieci m.in. Wesołe Miasteczko, Aquapark, Magiczny Zawrót Głowy, Muzeum Motyli, Wieża Widokowa. Za Władysławowem rozciąga się wcinający się w morze wąski pasek lądu – Półwysep Helski. Do Trójmiasta jest tylko 50 km. Dookoła Karwi znajduje się wiele tras rowerowych i pieszych. Karwia zewsząd otoczona jest walorami przyrody. Nadmorski Park Krajobrazowy, Rezerwat Bielawa i Rozewie czy Lisi Jar zachęcają do rodzinnych spacerów. Jezioro Żarnowieckie oddalone o 14 km jest frajdą dla wędkarzy oraz entuzjastów sportów wodnych. W okolicy Karwi każdy letnik odnajdzie coś dla siebie.
Jednakże sama Karwia też daje dużo możliwości. Istnieje tu dużo obiektów gastronomicznych: restauracji, smażalni, barów a także miejsc oferujących noclegi w Karwi takich jak: hotele, ośrodki wczasowe, pensjonaty, kwatery prywatne. Na miejscu mamy możliwość wypożyczenia roweru, skutera lub gokarta.